Jak jsem psal již dříve, stavba vlastního automatu je spíše srdcovou záležitostí a nostalgickou vzpomínkou na mládí, kdy jsme jako malý kluci obdivovali tento technický pokrok.
Hned na začátku je potřeba si předem položit zásadní otázku, kam takový automat umístit. Klasická velikost automatu zabere spoustu místa a hmotnost také nebude zanedbatelná. Proto zvažte, kam takové monstrum postavíte.

 

TIP: Pokud jste stále nevyřešili otázku „Kam s ním“, pak lze jako alternativu postavit tzv. Bartop  automaty, které jsou menší alternativou stojacích automatu nebo si postavit „Desktop Control Panel“. Jedná se o samostatný herní panel obsahující pouze tlačítka a páky (joysticky), který se připojuje pomocí USB k počítači. Takovýto ovládací panel si můžete vyrobit sami nebo se již prodávají již hotové výrobky. Bohužel v našich končinách se neprodává. Mezi zástupce komerčních panelů můžu zmínit následující: X-Gaming X-Arcade, SlikStik Classic Unit nebo Hanaho Hot Rod Classic. Někteří výrobci již prodávají ovládací panel se zabudovaným PC (firma SlikStik).

Další neopomenutelnou otázkou bude cena. I když spousta komponentů lze sehnat na bazarech nebo použitého počítačového vybavení, tak se najdou ovládací prvky, které bude potřeba zakoupit ve specializovaných obchodech nebo sehnat přes internet, kde cena nebude zrovna nejmenší. Celková cena se tak může vyšplhat až do řádů tisíců korun! Přesto výsledek za to stojí.

I když se zde budu zabývat pouze jedním emulátorem her, faktem je, že náš automat můžeme proměnit v multifunkční stroj. Pomocí vhodného programu – emulátoru si můžeme zahrát hry jiných počítačů, jako je například Commodre 64, Sega, Atari 2600 nebo ZX Spectrum, a to vše na jediném automatu. Jak je vidět o hodiny zábavy bude dobře postaráno.

SlikStik ClassicX Gaming X-ArcadeHanaho Hot Road Classic

.